نیکان یدک

تاریخچه تاسیس شرکت سیتروئن و شناخت بیشتر در مورد ماشین زانتیا

شرکت سیتروئن یکی از شرکت های بزرگ اروپایی تولید کننده خودروهای باکیفیت می باشد، این شرکت که توانسته با تولید محصولات عالی و باکفیت رغیب شرکت های خودروسازی دیگر در ایران و جهان شود. این شرکت همچنین با تولید سبک های مفهموی خاص خود به دنبال گرفتن بازار آینده خودروهای هوشمند نیز می باشد.

شرکت خودروسازی سیتروئن، توسط آندره سیتروئن در سال 1919 ایجاد شد. این شرکت اولین شرکت خودروسازی اروپایی بود که توانسته بود رغیب شرکت های خودروسازی در ایالت آمریکا شود. این شرکت با ایجاد شبکه ای مدرن در فروش و تولید انبوه خودروهای باکیفیت محصولات خود را به تمام دنیا ارسال کند. خدمات پس از فروش این شرکت بسیار زبان زد بود و تولید قطعات یدکی سیتروئن بدون هیچ گونه مشکلی در حال انجام است و با بهره گیری از سیستم رفع سریع ایراد می توانند به مشتریان خود اطمینان خرید بیشتری را نسبت به رقیبان خود دهند.

تاریخچه تاسیس شرکت سیتروئن و شناخت بیشتر در مورد ماشین زانتیا

در سال 1974، شرکت پژو توانست سهمی به معادل 2/38 درصد از شرکت سیتروئن را خریداری کند، در آن سال ها شرکت سیتروئن در حال ورشکستگی بود و شرکت خودرو سازی پژو توانست دو سال بعد بیش از 98 درصد از سهام این شرکت را خریداری کرده و نام شرکت سیتروئن برا نام خود ترکیب کرده و برندی به نام PSA Peugeot Citroen را ایجاد نماید.

تولید خانواده خودرو زانتیا در شرکت سیتروئن

ماشین زانتیا که در سال های 1993 تا 2003 بدست شرکت سیتروئن ساخته شد، توانست با داشتن اتاق و موتورهای فوق العاده و ظاهری کاملا حرفه ای فروش خوبی را در آن سال ها بدست آورد. تولید این خودور با اتاق ها و موتورهای فوق العاده و ظاهری کامل حرفه ای و مشتری پسند آغاز شد. فاز اول تولید خودرو زانتیا در بین سال های 1993 تا 1997 در کمپانی هولیز در شهری اروپایی به نام سوریز انجام شد.

در سال 2010 و بعد از توقف تولید این خودرو در اروپا شرکت سایپا توانست این محصول را در ایران تولید کرده و اولین تولید کننده خودروی زانتیا در ایران شود. بدنه های پنج در لیفت بک و موتورهای 1.8 تا 2 لیتری، از ویژگی های این محصول در ایران بود، به دلیل کیفیت بسیار بالا و کافی بودن لوازم یدکی زانتیا در ایران این خودرو به سرعت محبوب شد و توانست سهم مناسبی از بازار خودروهای خارجی در ایران را به خود اختصاص دهد.

خودروی های دیگر شرکت سیتروئن

این شرکت توانسته با بهره گیری از بهترین تکنولوژی های خودروسازی در زمینه های مختلف به تولید ماشین سیتروئن بپردازد، از انواع تولیدات این شرکت خودروسازی می توان به ساخت خودروهای شهری، خودروهای لوکس، خودروهای مفهومی و حتی خودروهای سنگین اشاره کرده که هرکدام دارای مزیت های خاص خود هستند.


همچنین با تولید روز افزون خودروهای جدید شرکت سیتروئن،این شرکت همچنان در حال تولید قطعات یدکی سیتروئن می باشد و به خریداران خود این امکان را داده تا عمر استفاده از ماشین خود را افزایش دهند و زمان بهره وری آنرا به شدت بالا ببرند.

مفهوم لوگوی شرکت ماشین سیتروئن

بسیاری براین باوراند که لوگوی این خودرو نشان دهنده سرعت و شتاب زیاد می باشد، اما این چنین نیست و طراحی این لوگو پیشینه تاریخی در اروپا دارد، آندره در ابتدای کار و قبل از تولید خودروهای خود به کمک دوتن از دوستانش شروع به تولید چرخ دنده کرده و فعالیت خود را آغاز می کند. چرخ دنده های تولیدی این شرکت با چرخ دنده های معمولی بسیار فرق دارد. این چرخ دنده ها به جای داشتن یک سطح صاف، از یک سطح هشتی مانند بهره مند است. از آنجا که فعالیت آندره سیتروئن از چرخ دنده های حلزونی شکل گرفت او این آرم را برای شرکت خود برگزید.

لینک منابع
https://en.wikipedia.org/wiki/Groupe_PSA
https://www.citroen.com/en/
https://en.wikipedia.org/wiki/Citro%C3%ABn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *