نیکان یدک

چگونه قطعات یدکی اصل و تقلبی خودرو را از هم تشخیص دهیم؟

چگونه قطعات یدکی اصل و تقلبی خودرو را ازهم تشخیص دهیم؟ این سوالی است که بسیاری از افراد در هنگام خرید لوازم یدکی خودرو با آن مواجه می شوند، افراد زیادی با مشکل تهیه لوازم یدکی سیتروئن و لوازم یدکی زانتیا روبرو شده اند، این امر به دلیل تولید بسیار زیاد قطعات غیر اورجینال در بازار می باشد، همین موضوع باعث کاهش عمر مفید قطعه، خرابی های پی در پی ماشین و یا در صورت وجود مشکل در قطعات حساس خودرو، امکان به خطر افتادن جان سرنشینان نیز وجود دارد، از این رو باید در هنگام خرید قطعات یدکی خودرو و پیداکردن لوازم جانبی موردنیاز دقت بیشتری را به خرج دهید، زیرا می تواند خسارت های جانی و مالی را کاهش دهد و باعث افزایش عمر مفید خودروی شما شود.

برای یک خرید درست و ایمن، باید آگاهی خود را نسبت به لوازم یدکی خودروی اورجینال افزایش دهید. حال در ادامه نکات حائز اهمیتی را توضیح بررسی خواهیم کرد که به شما این امکان را می دهد تا قطعات اصل را به راحتی بشناسید و خرید مطمئنی داشته باشید.

بررسی جعبه محصول

بسته بندی محصولات همیشه نمایانگر کیفیت کار یک شرکت می باشد. در شرکت های بزرگی که در حال تولید قطعات خودرو هستند، بخش زیادی از انرژی و هزینه صرف تولید جعبه ای با کیفیت و مقاوم می شود تا مطمئن باشند محصولات ارسالی آنان به سراسر دنیا بدون هیج عیب و نقصی به دست مشتریان خود می رسد.

بررسی زبان استفاده شده در لوازم یدکی خودرو

شرکت های تولید کننده اصلی همیشه سعی در ایجاد یک قالب و ظاهر قابل استفاده در دنیا را دارند و همیشه از زبان های محبوب و استاندارد استفاده می کنند، اگر لوازم جانبی خودرویی را مشاهده کردید که دارای زبان مخصوص آن شرکت نبود و یا توضیحات دفترچه آن به صورت لاتین نیست، باید در خرید این محصول تامل بیشتری نمود.

بررسی محل ساخت لوازم یدکی خودرو

شما می توانید از طریق برچسب موجود در جعبه لوازم یدکی خودرو و یک جست و جوی ساده در گوگل ببینید، آیا شرکت تولید کننده قطعات و خودروی شما در محلی که نوشته شده است دارای تولیدی قطعات می باشد یا خیر، بدین منظور می توانید به راحتی با جست وجو در وب سایت رسمی محصول و یا خودروی خود این موضوع را پیگیری کنید.

نبودن تقارن در بدنه و کم بودن کیفیت قطعه

بعد از بررسی موارد بالا در مورد لوازم یدکی خودرو، می توانید به راحتی قطعه را بررسی کنید و با یک لمس ساده به گوشه های محصول از وجود تقارن در ساخت آن و کیفیت بدنه آن اطمینان حاصل نمایید. دلیل اصلی آن نیز نبود قالب اصلی قطعات اورجینال در دست تولیدکنندگان غیر قانونی می باشد.

طراحی و رنگ لوازم یدکی ماشین

اغلب اوقات قطعات یدکی خودرو توسط شرکت هایی خاص تولید می شود، که اکثر آنها از یک الگو و رنگ برای تولید قطعات استفاده می کنند، با یک نگاه ساده می توانید قطعه موجود را با محصولات اورجینال داخل وب سایت اصلی خودرو مقایسه کنید.

بررسی فرمت تاریخ محصول

بیشتر قطعه سازان و طراحان لوازم یدکی خودرو سعی میکنند از فرمتی واحد و استاندارد برای نمایش زمان ساخت و یا انقضاء محصولات خود استفاده کنند که این فرمت همان فرمت آمریکایی معروف می باشد که در ابتدا سال،روز و ماه درج می گردد.

تخفیف زیاد محصول

اگر محصولی را که در حال خرید هستید می توانید با اختلاف قیمت زیادی خریداری کنید، بدانید جایی از کار مشکل دارد و احتمال تقلبی بودن محصول وجود دارد.
با روش های توضیح داده شده در بالا می توانید به راحتی یک خرید ایمن و ساده و راحتی را به همراه داشته باشید و از سلامت جان خود و سرنشینان خودرو مطمئن شوید.

منابع

http://www.thecoarseenvelope.com/4-easy-tips-to-spot-counterfeit-auto-parts/
https://ronscompleteautobody.com/3-ways-to-spot-fake-oem-car-parts/
https://motorbikewriter.com/how-to-find-whether-a-spare-part-is-fake-or-genuine/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *